ocacnnw.prawoonline.com
>
Jak sprzęt fitness pozwala dotrzymywać noworocznych postanowień

Z okazji Nowego Roku wielu ludzi czyni sobie postanowienia. Jedni chcą więcej się uczyć. Drudzy pragną mniej się stresować. Jeszcze inni zamierzają się za siebie zabrać, czyli popracować nad kondycją, ciałem i zdrowiem.

W praktyce może się okazać, że to nie takie łatwe zadanie. Rodzi się wiele pytań oraz wątpliwości, a gdy za oknem zima w pełni (mróz, śnieg, zawierucha, brak słońca), to odechciewa się ćwiczyć i plan spala na panewce.

Na szczęście jest siłownia czy klub, a w nim - sprzęt fitness do naszej dyspozycji. Możemy ćwiczyć na rowerze, bieżni, stepperze, trenażerze eliptycznym i uzupełniać do skakanką, równoważnią oraz piłką gimnastyczną.

W sprzęt fitness można się też zaopatrzyć i używać go w domu. Oczywiście nie chodzi o organizowanie siłowni w mieszkaniu, tylko wybranie przyrządów albo urządzenia pozwalającego nam na efektywny trening, który wspomożemy bieganiem, uczestnictwem w grach zespołowych w ramach cotygodniowych spotkań ze znajomymi.

Rower treningowy pozwala ćwiczyć i jednocześnie robić coś innego, np. oglądać telewizję (np. film instruktażowy o spinningu), czytać i rozmawiać. Dzięki zajęciom na rowerze wzmacniamy nogi oraz mięśnie brzucha i kształtujemy pośladki.

Dostępnie obecnie rowery umożliwiają kontrolę treningu, obciążeń i reakcji ciała w 100 proc. Dzięki zamontowanym licznikom mierzymy pokonany dystans, spalone kalorie, tętno, prędkość, temperaturę ciała i otoczenia.